Kominki na drewno i pelety

Najczęściej wykorzystywanym paliwem stosowanym w kominkach i piecach kominkowych na paliwo stałe jest drewno.
Najbardziej wydajnym jest drewno liściaste o wilgotności poniżej 20% czyli takie, które po ścięciu przechowywane jest w suchym i przewiewnym miejscu przez przynajmniej 18 miesięcy.

 

Alternatywą dla drewna są pelety (pellet) czyli sprasowane pod wysokim ciśnieniem odpady drzewne o wartości energetycznej zbliżonej do węgla.Zastosowanie urządzeń na takie paliwo pozwala ograniczyć obsługę do minimum. Gdy drewno dokłada się najczęściej co kilka godzin, to pelett uzupełnia się zazwyczaj raz dziennie, a przy zastosowaniu podajnika nawet raz na miesiąc.

Ze względu na rodzaj czynnika, którym dystrybuowane jest ciepło, piece i wkłady kominkowe dzielimy na:

– powietrzne
– wodne

Urządzenia powietrzne mogą pracować w systemie:

– konwekcyjnym, gdy ciepło oddawane z urządzenia rozprzestrzenia równomiernie po całym pomieszczeniu
– DGP z grawitacyjnym obiegiem gorącego powietrza pozwalającym na ogrzewanie pomieszczeń znajdujących się w bliskości pomieszczenia, w którym znajduje kominek.

– DGP z wymuszonym obiegiem gorącego powietrza pozwalającym na ogrzewanie pomieszczeń nawet najbardziej oddalonych od pomieszczenia w którym znajduje się kominek, gwarantującym szybsze i bardziej sprawne ogrzewanie pomieszczeń niż przy systemie grawitacyjnym.

W przeciwieństwie do systemu ogrzewania opartego na piecu lub kominku powietrznym, system oparty na piecu lub kominku wodnym może współpracować z oddzielnym systemem co i cwu. Możliwe jest również zintegrowanie go z rozwiązaniami opartymi o odnawialne źródła energii, np. pompę ciepła.

Nasza oferta obejmuje piece i wkłady kominkowe włoskiej firmy MCZ Group (Manufatti Cemento Zanette) i polskiej firmy Arysto.

Produkowane pod marką MCZ piece i wkłady to urządzenia zaawansowane technologicznie charakteryzujące się wyszukanym wzornictwem. Piece na pellet wyróżnia bardzo wysoka sprawność sięgająca 96% oraz bardzo niskie zużycie peletu i energii elektrycznej.

Firma Arysto to jeden z liderów polskiego runku kominkowego posiadający w swojej ofercie bogatą gamę powietrznych i wodnych wkładów kominkowych. Jako jeden z niewielu producentów daje także możliwość składania indywidualnych zamówień.

Oferowane piece i wkłady kominkowe powietrzne

Piece powietrzne MCZ serii WOOD (na drewno)

Pobierz cennik

Piece powietrzne MCZ serii PELLET (na pelety)

Pobierz katalog
Pobierzcennik

Wkłady powietrzne MCZ serii FORMA WOOD (na drewno)

Pobierz katalog
Pobierz cennik

Wkłady powietrzne ARYSTO (na drewno)

 

Oferowane piece i wkłady kominkowe wodne

Piece wodne MCZ serii PELLET (na pelety)

Pobierz katalog
Pobierzcennik

Wkłady wodne MCZ serii HYDROTHERM (na drewno)

Pobierz katalog
Pobierz cennik

Wkłady wodne ARYSTO (na drewno)