Piece akumulacyjne

Promocja na piece akumulacyjne

Piece akumulacyjne – nareszcie zostały docenione

jako ekologiczne źródło ciepła.

Urząd Miasta Łodzi

prowadził akcję pod nazwą:

„NIE TRUJ SIĘ! Damy Ci Kasę Na Zmianę”,

dzięki której można dostać pieniądze na wymianę starego pieca węglowego
na nowoczesne elektryczne piece akumulacyjne albo elektryczne kotły C.O.

Nasza firma nieodpłatnie pomaga w pozyskaniu dotacji
– nawet 80% wartości inwestycji.

Poznaj nowoczesne piece akumulacyjne
z naszej oferty (patrz niżej).

 Ogrzewanie elektryczne wcale nie jest już najdroższym w eksploatacji sposobem ogrzewania mieszkań i domów. Niewiarygodne??? – przyjdź do nas i poznaj nasze argumenty poparte obliczeniami audytorskimi i opiniami zadowolonych klientów.

Dodatkowe połączenie dotowanych elektrycznych źródeł ciepła z własną mikro-elektrownią fotowoltaiczną (na której zainstalowanie również pomagamy uzyskać dotację) daje obecnie najtańsze źródło ogrzewania mieszkania/domu. Ogrzewanie elektryczne wreszcie dostępne jest dla każdego.
Poglądy o tym, że w naszej szerokości geograficznej fotowoltaika się nie opłaca są nieprawdziwe i potrafimy to udowodnić.

Stosowanie elektrycznych urządzeń grzewczych jest najbardziej  komfortowym i elastycznym sposobem ogrzewania domów i mieszkań. Ogrzewanie elektryczne to nasza specjalność. Firma nasza zajmuje się obniżaniem i optymalizacją kosztów eksploatacji różnych elektrycznych  systemów grzewczych – w tym przemysłowych.

Pobierz folder Pieców akumulacyjnych firmy DIMPLEX

Piece akumulacyjne – CZYSTE I FUNKCJONALNE ogrzewanie elektryczne

Obecnie piece akumulacyjne są bardziej oszczędne, komfortowe a także przyjazne dla otoczenia, są czyste i funkcjonalne. Dzięki możliwości precyzyjnej regulacji zapewniają nie ustępują innym nowoczesnym systemom grzewczym. Wiele niezależnych badań wskazuje przewagę ogrzewania akumulacyjnego nad centralnymi systemami wykorzystującymi inne paliwa (takie jak olej, węgiel, gaz).

Najważniejsze zalety ogrzewania akumulacyjnego:

  • ciepło wytwarzane jest w takiej ilości jaka jest potrzebna, a użytkownicy systemu mają większy wpływ na sposób wykorzystania energii grzewczej.
  • piece akumulacyjne zużywają energię elektryczną, dzięki czemu urządzenia te nadają się do wykorzystania opustów zagwarantowanych ustawą OZE. Połączenie techniki akumulacyjnej z fotowoltaiką jest obecnie najtańszym sposobem ogrzewania mieszkań i domów
  • dzięki nowoczesnym rozwiązaniom uzyskiwany jest wysoki komfort cieplny w ogrzewanym pomieszczeniu
  • piece akumulacyjne cechują się duża niezawodnością pracy i niską awaryjnością
  • pełna automatyka daje możliwość bezobsługowej eksploatacji urządzeń
  • dostępny jest szeroki wybór opcji sterowania, który umożliwia dostosowanie systemu grzewczego do indywidualnych potrzeb użytkowników, a to w znacznym stopniu przekłada się na oszczędność energii i redukcję kosztów ogrzewania
  • przy użytkowaniu pieców akumulacyjnych nie powstają żadne produkty spalania, w przeciwieństwie do instalacji zasilanej olejem opałowym, węglem, gazem czy drewnem
  • niepodważalną zaletą ogrzewania akumulacyjnego jest również relatywnie niski koszt instalacji systemu grzewczego, eliminujący konieczność posiadania pomieszczenia na kotłownię, miejsca na składowanie opału, komina spalinowego czy też innych dodatkowych przyłączy (np. gazu)

Zasada działania pieca akumulacyjnego

Piece akumulacyjne pracują w dwóch cyklach – ładowania i rozładowania. Pierwszy polega na pobieraniu i magazynowaniu ciepła w okresach, gdy energia elektryczna dostarczana jest odbiorcom w niższej cenie (czyli w trakcie okresu obowiązywania tańszej energii oferowanej przez dostawcę prądu w ramach taryfy G12). Następnie, rozpoczyna się proces rozładowania, czyli przekazywania ciepła zakumulowanego w piecu do pomieszczenia. Oba cykle w ciągu codziennej eksploatacji mogą występować niezależnie od siebie, bądź jednocześnie. Jest to uzależnione od indywidualnych potrzeb użytkownika, temperatury w pomieszczeniu oraz okresu trwania tańszej taryfy.

Rodzaje pieców akumulacyjnych.

 

Piec akumulacyjny dynamiczny VFMI

Piec akumulacyjny z rozładowaniem dynamicznym

Piece akumulacyjne z dynamicznym rozładowaniem – są to najbardziej efektywne piece dostępne na rynku. Zasada ich działania polega na oddawaniu ciepła do otoczenia w obiegu wymuszonym przez wbudowany cichy wentylator, który w zależności od potrzeby wydmuchuje ciepłe powietrze z pieca do pomieszczenia. Odbywa się to przez mechaniczne wprowadzenie chłodnego powietrza z pomieszczenia, następnie ogrzanie go w gorącym wnętrzu pieca, aż w końcu wydmuchanie kanałami wentylacyjnymi znajdującymi się u dołu pieca z powrotem do pomieszczenia. Cały proces kontrolowany jest przez odpowiedni sterownik.

 

 

 

 

Piec statyczny

Piec akumulacyjny statyczny

Piece akumulacyjne statyczne – różnią się od pieców z dynamicznym rozładowaniem przede wszystkim sposobem w jaki oddają ciepło. Zmagazynowane ciepło oddawane jest na zasadzie konwekcji, czyli poprzez ogrzewanie powietrza przepływającego swobodnie przez blok akumulacyjny. Ilości oddawanego ciepła jak i temperaturę w pomieszczeniu można regulować dzięki zastosowaniu ruchomej przesłony kanałów, przez które wypływa ciepłe powietrze.

 

 

 

 

 

DUOHEAT

Piec akumulacyjno-promiennikowy DUOHEAT

Piece akumulacyjno-promiennikowe – są to piece łączące w sobie elementy pieca akumulacyjnego statycznego oraz promiennika. Wykorzystanie połączenia tych dwóch oddzielnych źródeł ciepła, które uzupełniają się i współpracującą ze sobą, gwarantującego natychmiastową poprawę odczuwanego komfortu cieplnego.