Piece akumulacyjno – promiennikowe

PIECE DUOHEAT – ZASADA DZIAŁANIA

Sekretem niezawodnego i inteligentnego działania pieca DuoHeat jest racjonalne wykorzystanie energii elektrycznej. Funkcjonuje on w taki sposób, by duża część ciepła była dostępna w ciągu dnia, przy zachowaniu niskich kosztów eksploatacji. DuoHeat wykorzystuje przy tym unikalne połączenie dwóch oddzielnych, choć uzupełniających się i ściśle ze sobą współpracujących źródeł wydzielania ciepła: modułu akumulacyjnego i panelu promiennikowego (dzięki którym urządzenie działa niezwykle sprawnie, oszczędnie i niezawodnie).

Stałą, komfortową temperaturę pomieszczenia zapewnia ogrzewanie promiennikowe panel grzewczy o niskiej mocy zainstalowany w przedniej części pieca, kontrolowany przez precyzyjny elektroniczny termostat. Jest on w stanie szybko zwiększyć temperaturę pomieszczenia do takiej, która zapewni użytkownikowi poczucie komfortu. Co ważne, ten rodzaj regulowanego ogrzewania promiennikowego jest jednocześnie uzupełnieniem podstawowego ogrzewania pochodzącego z modułu akumulacyjnego.

Ciepło wytwarzane przy wykorzystaniu modułu akumulacyjnego jest magazynowane dzięki energii elektrycznej pobieranej podczas taniej taryfy nocnej. Energia cieplna jest gromadzona wewnątrz pieca i uwalniana przez cały dzień. Zależnie od potrzeb użytkownik ma możliwość zwiększenia bądź obniżenia poziomu ładowania bloku akumulacyjnego. Kluczem do maksymalnej wydajności oraz oszczędności jest w pełni automatyczna kontrola nad wytwarzaniem ciepła przez obydwa opisane powyżej elementy.

Każdy piec indywidualnie i nieustannie kontroluje temperaturę pomieszczenia oraz w inteligentny i precyzyjny sposób dostosowuje ilość ciepła wydzielanego z akumulacyjnego i promiennikowego elementu grzewczego. W ten sposób zostaje utrzymana temperatura, którą użytkownik wybrał za pomocą niezwykle łatwego w obsłudze regulatora elektronicznego. W ciągu dnia, znaczna część zapotrzebowania na ciepło będzie zaspokajana z zapasów energii pochodzącej z taniej taryfy nocnej. Jeżeli zajdzie potrzeba utrzymania zadanej temperatury komfortowej, panel promiennikowy zadziała automatycznie.

Inteligentnie, oszczędnie i komfortowo


Inteligentne działanie pieca DuoHeat sprawia, iż efekty jego pracy pod względem oszczędności oraz zapewnianego komfortu są imponujące. Dzięki wykorzystaniu ciepła pochodzącego z dwóch uzupełniających się źródeł, DuoHeat jest w stanie w maksymalny sposób wykorzystać minimalną ilość energii.

Rezultaty:

• Stała temperatura przez cały dzień
• Zdolność dostosowania się do każdych warunków
• Ciepło dostępne zawsze wtedy, gdy jest potrzebne, o każdej porze dnia i nocy
• Bardzo przystępne koszty eksploatacji

Inteligentne wykorzystywanie energii

Zasadniczo, około 95 % całego zapotrzebowania na energię cieplną pokrywa energia elektryczna pochodząca z taniej taryfy nocnej. Oszczędności wynikające z ekonomicznego wykorzystania energii zgromadzonej w module akumulacyjnym kompensują koszty względnie małej ilości energii pobieranej przez panel promiennikowy pod koniec dnia. Dzięki temu koszty eksploatacji oraz zużycie energii elektrycznej są niższe w porównaniu z innymi rodzajami systemów grzewczych. Tania energia nagromadzona wewnątrz pieca DuoHeat jest uwalniana w ciągu dnia, zapewniając uczucie ciepła oraz utrzymując stałą temperaturę przez cały dzień. Jeśli zachodzi taka potrzeba, promiennikowy panel grzewczy wspomaga utrzymanie temperatury otoczenia, podnosząc ją do żądanego poziomu.

Zawsze i wszędzie inteligentny wybór

Ogrzewanie elektryczne wielokrotnie okazywało się być inteligentnym rozwiązaniem z wielu powodów. Oferuje ono niskie koszty instalacji i eksploatacji, jest w 100% wydajne oraz łatwe w montażu. Ogrzewanie elektryczne jest ekologiczne, czyste, bezpieczne oraz niezawodne. Nie ma potrzeby budowania komina, pomieszczenia na kotłownię, składowania opału etc.

CHARAKTERYSTYKA SERII DUOHEAT

• Obudowa stalowa pokryta lakierem proszkowym wypalanym w wysokiej temperaturze.
• Blok akumulacyjny – Ogniwa magnezytowe dużej gęstości gromadzące wewnątrz energię cieplną
• Modu akumulacyjny wyposażony w zestaw grzałek o mocach 1,3 – 2,6 kW (zależnie od modelu)
• Panel promiennikowy złożony z cienkiej warstwy przewodów grzejnych przymocowanych od wewnątrz do przedniej ściany obudowy pieca. Moc 380 – 540 W (zależnie od modelu)
• Wbudowany, sterowany przez użytkownika, elektroniczny sterownik kontrolujący działanie panelu promiennikowego oraz modułu akumulacyjnego. Sterowanie za pośrednictwem panelu dotykowego LED umieszczonego w górnej części obudowy.
• Blokada przed niepożądaną regulacją tzw. blokada rodzicielska.
• Moduł ładowania bloku akumulacyjnego współpracujący z elektronicznym czujnikiem temperatury pomieszczenia. Użytkownik ma możliwość regulacji poziomu ładowania bloku akumulacyjnego zależnie od potrzeb.
• Podwójne zabezpieczenie termiczne promiennika ograniczające temperaturę panelu do 56°C (pierwszy stopień zabezpieczenia) i maksymalnie do 65°C (drugi stopień zabezpieczenia)

Typ

Moc modułu akumulacyjnego [kW]

Moc modułu promiennikowego [kW]

Maksymalna pojemność ładowania [kWh]

Wymiary szer. x wys. x gł. [mm]

Masa kompletnego pieca [kg]

Duo 300n

1,30

0,38

9,10

600 x 712 x 130

65

Duo 400n

1,95

0,47

13,65

830 x 712 x 130

94

Duo 500n

2,60

0,54

18,20

1060 x 712 x 130

124